İletişim Formu

İrtibat:

Adres:

Ürün Satış: Merkezi Beykoz-İstanbul

Ürün Yetiştirme: Çiftliği Bozdağ -Ödemiş İZMİR

Telefon:

+90

E-Posta:

info@agacsepeti.comAESCULUS CARNEA KIRMIZI ÇİÇEKLİ AT KESTANESİ 

13 kadar türü bulunan, yaprak döken ağaç ve çalılardır. Gösterişli çiçekleri vardır. Çeşitli türleri yukarı kümelenen, bol miktarda ve salkım şeklinde açan gösterişli çiçekleri yüzünden süs ağacı olarak kullanılır. Kırmızı, sarı, pembe ve beyaz çiçek açan türleri vardır. Peyzajda kullanılan her türünü fidanlıklarda bulabilmek kolaydır. Kimi zaman 30m’yi bulabilen boylarını yarısı veya daha fazlası yayılım yapabilen geniş ağaçtır. Gençken piramit şeklinde olan ağaçlar yaşlandıkça yuvarlak bir hal alır. Çoğu türleri yoğun gölge veren ağaçlardır. At Kestaneleri geniş alanda vurgu ağacı olarak ya da yol ağaçlandırmalarında veya okul bahçelerinde, kampüslerde, parklarda değerlendirilir.
Tam güneş veya yarı gölge isterler. Nemli ve iyi direne olan topraklara dikilmesi uygundur. Budamaya nadiren ihtiyacı vardır. Üretilmeleri genelde kış sonunda ekilen tohumlarla veya sürgünlerle olur.
İlkbahar sonunda 25cm’yi bulan salkımlar halinde ve bol miktarda pembe –kırmızı çiçekler açar. 15-20m. Boy ve boyunun yarısı kadar da yayılım yapar. Kırmızı Çiçekli At Kestaneleri çiçek ve meyve döküntülerinin sorun olmayacağı geniş bahçelere, parklara, geniş alanlara ve yollara dikilebilirler. Pek çok kültivarı ortaya çıkarılmıştır. ‘Briottii’ geniş kızıl çiçeklerdir. ‘Rosea’ kültivarının ise pembe çiçekleri vardır.


Hızlı Siparis

Lütfen Sipariş İçin İstediğiniz Ürüne Tıklayınız

Ürünlerimiz

Daha Fazlası İçin Ürünlerimiz Sayfasını Ziyaret Ediniz.

Twitter'da Bizi Takip Edin

Ağaç Sepeti Resmi Twitter Hesabı

En son gelişmelerden haberdar olmak için lütfen takipte kalın.

Sosyal Medyada Ağaç Sepeti

Bu Portal Bir eyalcin.com Ürünüdür. Tüm Hakları Saklıdır.